Vše co potřebujete vědět při stavbě domu

K novému domu, nová zahrada

5. 11. 2023

Splnili jste si svůj sen a vlastními silami či za pomoci odborné firmy jste si postavili vlastní rodinný domek? Perfektně jste si ho zařídili, ale stále k dokonalosti něco schází? Nejspíš to bude chybějící upravené...

Fasáda ze sádrokartonu? Proč ne!

30. 9. 2023

Nejspíš by vás to ani nenapadlo. Všichni totiž víme, co se stane se sádrokartonem, pokud se namočí. Takže je to ideální materiál pro vnitřní příčky, na něž nedosáhne vlhkost. Ale fasáda ze sádrokartonu?

Tepelná čerpadla: Moderní řešení pro efektivní vytápění v Brně

22. 9. 2023

Pokud hledáte efektivní a ekologický způsob vytápění, tepelná čerpadla jsou skvělou volbou. Tyto inovativní systémy využívají energii z okolního prostředí, jako je vzduch, voda nebo země a přeměňují ji na teplo pro vaši domácnost. Existuje několik výhod spojených s použitím tepelných čerpadel. Znáte je všechny?

Domov před letními teplotami ochrání vhodná stínicí technika

8. 9. 2023

Venku se rozjíždí pravé letní počasí. Sluníčko nemilostivě otepluje vzduch přes okna i v domácnostech, teplota na teploměru během pár dní dokáže stoupnout i o několik celých stupňů nahoru. Ve dne se vám v domácnosti špatně pracuje, v noci se těžko spí i s okny dokořán. Toto je scénář nejedné domácnosti. Proč se ale takto zbytečně trápit? Stačí jednoduché řešení a tím je volba správné stínící techniky!

Z čeho postavit dům?

22. 8. 2023

Někdo si nechává postavit dům na klíč, jiní se do stavby pustí svépomocí. Pokud jste zruční, máte k ruce pár pomocníku a nebojíte se fyzické práce, není to nic nemožného – a navíc tím ušetříte spoustu peněz. Ale z čeho stavět?

Montáž rekuperace na klíč: Klíčové informace o zapojení a fungování rekuperace

26. 7. 2023

Vzduch svěží jako horská bystřina. Teplota v místnosti příjemná za každých okolností. Zní to jako sci-fi? Ale není! To je úžasná rekuperace - moderní zařízení, které vám zajistí nejen čistý vzduch uvnitř, ale také úsporu energie. 

Solární panel na chatičku. Stačí to?

25. 7. 2023

Možná občas zabrouzdáte na portály realitních kanceláří, prohlížíte si chatičky a sníte o tom, že jedna z nich by mohla být vaše. A možná vás zaujalo, že čím dál víc takových nemovitostí má na střeše fotovoltaický panel.

Nová kuchyňská linka nebo rekonstrukce kuchyně?

29. 6. 2023

Toužíte po nové kuchyňské lince a ta stará už evidentně dosluhuje? Možná počítáte, na kolik vás vyjde kuchyňská sestava a na kolik spotřebiče. Ale uvědomte si, že výměna může být náročnější, než se zdá.

Revize hromosvodů: Bezpečnost na prvním místě – zajistěte si ochranu před blesky!

27. 6. 2023

Bezpečnost je pro každého prioritou a to platí i v případě budov či zařízení, která jsou vystavena nebezpečí poškození způsobenému bleskem. Víte, že dle předpisů vzniká povinnost pravidelně provádět revize hromosvodů? Revize hromosvodů jsou povinností majitelů budov a zajišťují, že hromosvod je v dobrém stavu způsobilý plnit svou ochrannou funkci.

Jaké technologie by vám doma neměly chybět?

30. 5. 2023

Je jedno, jestli teprve stavíte nebo už spoustu let v nějaké nemovitosti bydlíte. Doba jde rychle dopředu, a tak není důvod zůstávat pozadu. Jaké technologie by vám tedy doma neměly chybět?

Fotovoltaika na střeše může být i riziko

28. 4. 2023

Fotovoltaických elektráren na střechách rodinných domů rychle přibývá. Řada lidí si myslí, že i přes vysokou investici touto cestou brzy hodně ušetří, protože nebudou muset zbytečně platit za energie. Řada majitelů ale zapomíná zvážit všechna rizika.

Vymalování stěn nemusí být věda

22. 3. 2023

Škrábání a nová výmalba stěn jsou úkoly, které většina z nás nedělá s velkým nadšením – ale jednou za čas je to zkrátka potřeba. A když už, tak pořádně.

Výhody a nevýhody chytrých domácností

22. 2. 2023

Chytrá domácnost (neboli dům s domácí automatizací, případně smart home) je dům, který využívá moderní technologie, aby byl co nejefektivnější a nejpohodlnější pro své obyvatele.

Zateplení fasády domu

11. 1. 2023

Fasáda rodinného i bytového domu podléhá vlivům počasí i času. Na fasádu působí také plísně a řasy. Běžnou kontrolou stavu fasády se přesvědčíte, zda je potřeba naplánovat opravu vzniklých trhlin a dalších poškození. Na odbornou práci si pozvěte stavební firmu, která zjistí rozsah nutných oprav a navrhne řešení. Zároveň s opravou fasády si naplánujte zateplení fasády domu.

Zateplení fasády zásadně zamezí promrzání konstrukce domu a zpomalí únik tepla z interiéru. Tím zlepší domácí tepelnou pohodu a sníží náklady na vytápění. V neposlední řadě zlepší vzhled fasády Vašeho domu a prodlouží její trvanlivost.

V současnosti jsou nejčastěji používané materiály na zateplení fasády minerální vata a polystyren. Práce s pěnovým polystyrenem je snadná a má dobrý poměr užitné hodnoty k ceně. Na starých domech, které mají vlhké stěny je potřeba odstranit vlhkost a poté udělat tepelnou izolaci. V tomto případě se často použije minerální vata, která má i lepší akustické vlastnosti. Minerální vata je dražší než polystyren, a práce s ní je poněkud náročnější. Výhodou je, že najde využití i na nerovinných stěnách.

Na začátku procesu zateplení fasády je příprava stěny domu, která musí být očištěná od špíny, prachu a případně mastnoty. Nerovnosti stěn se musí srovnat. Materiál, který je citlivý na vlhkost je potřeba ošetřit nátěrem proti vlhkosti.

Natěračské práce

16. 12. 2022

Časy, kdy se stěny domů bílily pouze vápnem, které je sice žíravé, ale také desinfikuje, jsou naštěstí dávno, dávno pryč. Dnes si můžeme vybrat z nepřeberné škály druhů nátěrů a barev. Základním kritériem při výběru barvy je povrch, který chceme natřít či vymalovat. Na kovy používáme barvy syntetické, na dřevo, zeď či sádrokarton pak barvy vodou ředitelné.

Barvu můžete koupit ledaskde, třeba v obyčejné drogerii. Větší výběr však budete mít ve specializované prodejně nebo v některém z hobby marketů. Zde se čím dál častěji nachází tónovací centra, ve kterých vám namíchají potřebné množství žádaného odstínu podle vašich představ. Málokdy se laikovi bez dostatečných zkušeností podaří namíchat stejný odstín z bílého základu a tónovací barvy dvakrát po sobě. Stěna vymalovaná takto neladícími odstíny téže barvy nevypadá pěkně a místo radosti z nového designu pokoje vám bude jen ke zlosti. Nezbude vám, než vymalovat znova. Což stojí čas a peníze.

Kromě výběru barvy můžete vybírat i podle dalších kritérií. Velmi oblíbené jsou v současnosti barvy omyvatelné, ale nesyntetické. Jedná se o speciální barvy, které se ředí vodou, ale díky svému složení je lze po zaschnutí omývat vlhkým hadříkem. Hodí se do exponovaných míst například kolem vypínačů, do chodby, dětského pokoje nebo pokud máte doma pejska, který se rád cestou z venku otírá o teď. Správná aplikace takových barev vyžaduje jisté know-how a také zkušenost. Natíraný povrch se musí před samotnou aplikací správně penetrovat, jinak nelze zaručit kýžené vlastnosti omyvatelné barvy. Odporník si s tím hravě poradí.

Stále častěji se také aplikují barvy tabulové, na které je pak možné psát křídami, nebo barvy magnetické. Ty obsahují železo a jimi natřená zeď plní funkce magnetické tabule.

Existují také barvy se třpytkami, barvy, které v noci svítí či dokonce mění svůj odstín.

Takové výrobky nejsou levné a zde se více, než kdekoli jinde, vyplatí pozvat si na jejich aplikaci natěrače, aby částka investovaná do barev nepřišla vniveč. Při objednání natěračských prací si také můžete vymyslet výmalbu vícebarevnou, aktuálním trendem jsou hory či nepravidelné geometrické tvary. Při tvoření takového designu nebo při malování sytými tmavými barvami oceníte práci profesionálního malíře či natěrače, jehož zkušenosti a v neposlední řadě i profesionální vybavení celý proces výmalby výrazně urychlí.

Zednické práce v Brně

2. 12. 2022

Pokud potřebujete odvést kvalitní práci, obraťte se na nás! Zednické práce všeho druhu, přesně jak si přejete. Zedník Brno se už postará o cokoliv, co potřebujete – svěřte se do rukou profesionálů, zcela bez rizika nějakých...