Domov před letními teplotami ochrání vhodná stínicí technika

Venku se rozjíždí pravé letní počasí. Sluníčko nemilostivě otepluje vzduch přes okna i v domácnostech, teplota na teploměru během pár dní dokáže stoupnout i o několik celých stupňů nahoru. Ve dne se vám v domácnosti špatně pracuje, v noci se těžko spí i s okny dokořán. Toto je scénář nejedné domácnosti. Proč se ale takto zbytečně trápit? Stačí jednoduché řešení a tím je volba správné stínící techniky!

Zastínění domácnosti je hned několik možností. Nejjednodušší varianta je využít žaluzie. Možná je doma máte nainstalované, jen vás pouze nenapadlo je použit i ve dne proti sluníčku, aby neprošlo do místnosti tolik tepla. Žaluzie vnitřní nejsou tolik efektivní, jako žaluzie venkovní. Při venkovních žaluziích sluneční paprsky nedopadají na sklo a tím pádem se o to méně ohřívá vzduch v místnosti. Udává se, že nepropustí až 96% slunečního záření. U klasických vnitřních horizontálních žaluzií to je pouze polovina veškerých paprsků. Venkovní žaluzie v posledních letech nabírají znovu na popularitě. Kromě jejich praktičnosti jsou i designovým prvkem novostaveb nebo domů po rekonstrukci. Pokud ale máte žaluzie vnitřní, nezoufejte. Stále vám zabrání proniknutí minimálně 50 procent tepla, jak je zmíněno výše, což je lepší než vůbec žádné zastínění.

Kromě žaluzií se dají použít také rolety k odražení tepla. Samozřejmě existují rolety vnitřní a vnější. Vnější rolety mají samozřejmě zase mnoho výhod stejně jako venkovní žaluzie. Nejen že vám zajistí ideální přítmí, ale též nepropustí teplé sluneční paprsky a proto vám zajistí též příjemný chlad v místnosti. Samozřejmě žaluzie i rolety se dají nainstalovat i do střešních oken nebo například zimních zahrad. Takže zastíněnou můžete mít každou místnost.

Ulevit si od sluníčka můžete i na vaší terase. Pokud nechcete složitě stavět pergolu, můžete si nechat nainstalovat markýzu. Markýzy nejsou náročné na prostor, jednoduše se dají srolovat, ničemu nepřekáží a jsou uchované proti nepříznivým vlivům počasí jako je například velký vítr nebo kroupy. Markýzy se vyrábí zákazníkovi na míru a lze nechat vyrobit i boční, která vám zaručí ještě větší komfort při odpočinku na vaší terase.

Všechny zmíněné varianty stínicí techniky vám může zajistit v Brně a okolí firma Zounek Design sídlící v Domašově u Brna. Pokud plánujete nové vnitřní žaluzie, venkovní žaluzie nebo rolety v Brně, kontakt pro nezávaznou nabídku naleznete na jejich webových stránkách zounekdesign.cz. Kromě kontaktu zde naleznete i recenze zákazníků a fotografie z provedených zakázek. Velké množství zákazníků jen potvrzuje kvality firmy, která se vyznačuje svojí spolehlivostí a precizností. Proto si neváhejte napsat i o svojí novou stínící techniku pro váš domov.

Fotografie