Technologie

Tepelná čerpadla: Moderní řešení pro efektivní vytápění v Brně

22. 9. 2023

Pokud hledáte efektivní a ekologický způsob vytápění, tepelná čerpadla jsou skvělou volbou. Tyto inovativní systémy využívají energii z okolního prostředí, jako je vzduch, voda nebo země a přeměňují ji na teplo pro vaši domácnost. Existuje několik výhod spojených s použitím tepelných čerpadel. Znáte je všechny?

Z čeho postavit dům?

22. 8. 2023

Někdo si nechává postavit dům na klíč, jiní se do stavby pustí svépomocí. Pokud jste zruční, máte k ruce pár pomocníku a nebojíte se fyzické práce, není to nic nemožného – a navíc tím ušetříte spoustu peněz. Ale z čeho stavět?

Montáž rekuperace na klíč: Klíčové informace o zapojení a fungování rekuperace

26. 7. 2023

Vzduch svěží jako horská bystřina. Teplota v místnosti příjemná za každých okolností. Zní to jako sci-fi? Ale není! To je úžasná rekuperace - moderní zařízení, které vám zajistí nejen čistý vzduch uvnitř, ale také úsporu energie. 

Solární panel na chatičku. Stačí to?

25. 7. 2023

Možná občas zabrouzdáte na portály realitních kanceláří, prohlížíte si chatičky a sníte o tom, že jedna z nich by mohla být vaše. A možná vás zaujalo, že čím dál víc takových nemovitostí má na střeše fotovoltaický panel.

Nová kuchyňská linka nebo rekonstrukce kuchyně?

29. 6. 2023

Toužíte po nové kuchyňské lince a ta stará už evidentně dosluhuje? Možná počítáte, na kolik vás vyjde kuchyňská sestava a na kolik spotřebiče. Ale uvědomte si, že výměna může být náročnější, než se zdá.

Jaké technologie by vám doma neměly chybět?

30. 5. 2023

Je jedno, jestli teprve stavíte nebo už spoustu let v nějaké nemovitosti bydlíte. Doba jde rychle dopředu, a tak není důvod zůstávat pozadu. Jaké technologie by vám tedy doma neměly chybět?

Fotovoltaika na střeše může být i riziko

28. 4. 2023

Fotovoltaických elektráren na střechách rodinných domů rychle přibývá. Řada lidí si myslí, že i přes vysokou investici touto cestou brzy hodně ušetří, protože nebudou muset zbytečně platit za energie. Řada majitelů ale zapomíná zvážit všechna rizika.

Výhody a nevýhody chytrých domácností

22. 2. 2023

Chytrá domácnost (neboli dům s domácí automatizací, případně smart home) je dům, který využívá moderní technologie, aby byl co nejefektivnější a nejpohodlnější pro své obyvatele.