Zahradní jezírko centrem odpočinku

Jestliže Vás čeká rekonstrukce zahrady, zvažte vybudování zahradního jezírka. Jsou velmi populární a nacházejí svoje uplatnění na místo dříve kupovaných gumových bazénů. Koupací jezírko působí zároveň jako přírodní doplněk a celá rodina se v něm může osvěžit i bez použití chemie.

Pokud se rozhodnete pro zahradní jezírko, oslovte profesionály na realizaci zahrad. Navrhnou Vám jezírko přesně pro potřeby Vašeho pozemku. Pozemek je možné upravit různými způsoby, vyhloubit větší prostory, změnit výšku pozemku, či jeho celkové rozvrstvení. Jezírko se staví v místech, kde nebude slunce nad vodní plochou stále, aby se nepřehřívala.

Po rozměření jezírka udělá firma výkopové práce, odveze zeminu a na dno jezírka položí geotextilii. Poté přijde vrstva fólie a přidá se filtrace s čerpadlem. Firma navrhne postupné zóny jezírka, jako je bažina, mělká voda a hluboká voda. Pro celkový dojem se jezírko osadí rostlinami, které budou vodu přirozeně čistit. Do hluboké vody se nasadí lekníny a k břehu mokřadní rostliny, například rákosy, traviny či kosatce. Rostliny zabrání množení řas a podobných nežádoucích organismů. Okraje jezírka se osází dřevěným plaňkami, obrubníky nebo dlažebními kostkami.

Odborná firma Vám poskytne také rady ohledně další péče a čištění jezírka. Nebudete potřebovat postřiky nebo hnojiva, voda se vyčistí zároveň s čištěním fólie, po 5 letech provozu.  Jezírko působí i na svoje okolí, podobně jako jezírko v přírodě, a přivede k Vám na zahradu další zvířata, hmyz, žáby i ptáky.

Naše firma Zahradnická firma Skoupý má bohaté zkušenosti s realizacemi zahrad i hloubením jezírek, můžete se spolehnout, že navrhneme ideální odpočinkovou zónu pro Vaši zahradu. Ať už jezírko využijete na koupání, nebo si jen u jezírka rozložíte deku a uděláte si piknik s blízkými, poskytne Vám nejen příjemné klima, ale také můžete pozorovat čilý ruch zvířat u vody.