K novému domu, nová zahrada

Splnili jste si svůj sen a vlastními silami či za pomoci odborné firmy jste si postavili vlastní rodinný domek? Perfektně jste si ho zařídili, ale stále k dokonalosti něco schází? Nejspíš to bude chybějící upravené okolí stavby, na které se mnohdy zapomíná. Majitelé nemají čas se během zařizování interiéru starat o zkrášlení okolí domku a nechávají ho pouze zarůst travou. Vytvoření pěkné zahrady přitom nemusí být nic náročného a ani příliš drahého. Stačí si k tomu přizvat odbornou zahradnickou firmu.

Vše začíná vytvořením projektu

U nového domu máte obrovskou výhodu, že okolní terén bývá bez jakýchkoliv úprav. Nemusíte se tedy při snění o zahradě nechat čímkoliv omezovat. Vymýšlet ovšem naprosté nesmysly se také z dlouhodobého hlediska nevyplácí. Pokud oslovíte zahradní firmu Údržba zeleně Brno, nejprve vám bude vytvořen projekt zohledňující všechny vaše vznesené požadavky. Až pokud s ním budete spokojeni, může dojít k realizaci nové zahrady.

Provádění základních terénních úprav

Důležité je nejprve připravit podmínky pro vznik pěkné a snadno udržovatelné zahrady. Realizace tak musí začít základními terénními úpravami - případným odplevelením pozemku někdy i v odstranění znehodnocené zeminy a případně doplnění nové, která obsahuje plno živin, aby rostliny dobře prospívaly.

Vytvoření jezírek, skalek a osazení stromků

Po základní úpravě terénu následují další hrubší práce. Pokud se v projektu vaší zahrady počítá s umístěním skalky, jezírka či dalších speciálních prvků, mezi které patří například i zavlažování, musí dojít v této fázi k jejich realizaci. Stejně tak dochází k výsadbě případných stromků a keřů.

Výsev trávníku či položení travních koberců

Jednou z posledních částí vytvoření nové zahrady k novému domu je pochopitelně zakládání trávníků. Pokud vše chcete trochu uspíšit, může vám firma udrzbazelenebrno.cz položit již předpěstované travní koberce. Při správné údržbě může zahrada neustále vypadat krásně a zlepšovat vám náladu.