Výhody lehkého vyrovnávacího pěnobetonu

Máte nerovnou podlahu, nebo potřebujete vybrat tepelnou izolaci? Nemáte čím vyplnit hluché prostory či odlehčit stropní konstrukci? Právě pro vás je vhodným efektivním a úsporným řešením litá vyrovnávací směs na bázi pěnobetonu, která má navíc izolační vlastnosti.
Pomocí litého pěnobetonu je možní izolovat a vyrovnat jakýkoliv podklad v novostavbě i při rekonstrukci. Pěnobeton je možné použít bez ohledu na rozsah nerovností a výskyt instalačních rozvodů.
Pěnobeton není ale jen na podlahy, je možné jej velmi dobře využít i jako výplňový a současně tepelně izolační materiál u některých typů plochých střech. Navíc je lehký, práce s ním je tak snadná a nenáročná. Pěnobeton je možný použít i pro odlehčení stropních a balkonových konstrukcí.
Před aplikací pěnobetonu není zapotřebí provádět speciální přípravy, jedinou nutností je připevnit všechny předměty, které by mohli při zálivce plavat, k podkladu. Důležité je také utěsnit netěsnosti podkladu například pomocí montážní pěny.
Za běžných podmínek je možné po podlaze chodit již do 72 hodin. Vždy je nutné počítat se zvýšenou vlhkostí materiálu v prvních deseti dnech.
Zdroj: http://www.casopisstavebnictvi.cz/vyhody-lehkeho-vyrovnavaciho-penobetonu_N5403.