Venkovní a terasová dlažba

Keramika CZ s.r.o. je firma s dlouholetou zkušeností v oblasti italských obkladů a dlažeb. Nabízíme obložení koupelen, interiéru, teras. Při spolupráci s firmou Keramika CZ s.r.o. se můžete spolehnout na zkušenosti, spolehlivost, profesionalitu. Některé realizace je možné si prohlédnout na našich stránkách.

Potřebujete vydláždit dvůr, příjezdovou cestu, či jen schody k Vašemu domu? Pak jistě sáhnete po venkovní dlažbě. Pokládka dlažby je bezproblémová a cenově dostupná. Vzhledem k téměř nulové nasákavosti venkovních dlažeb, se není třeba téměř obávat, že by Vám podklouzly nohy.

Pro kvalitní dlažbu je nutné správné podloží a odborná pokládka. Je nutné vybudovat podklad, který zajistí stabilitu dlažby, únosnost, rovinnost. Je potřeba, také zajistit aby voda mohla volně odtékat.

Ve většině případů je podklad tvořen z několika vrstev štěrku a říčního písku.
Samotná práce ale začíná vždy návrhem a změřením všech potřebných rozměrů. Dále je potřeba navrhnout dlažbu tak, aby voda odtékala. Odtékání vody docílíme vybudováním dlažby ve sklonu asi 2%. Dále navrhneme síly podkladu, podle druhu využití dlažby. Je logické, že dlažba, po které bude jezdit auto, musí být jinak odolná i položená, než chodník na zahrádce.

Dále je na Vás vybrat si tu správnou venkovní dlažbu. S jejím výběrem Vám ochotně poradíme. Naše firma Vám může nabídnout velké množství venkovních dlažeb, všech různých vzorů a barev. Můžeme Vám také ukázat některé naše již realizované zakázky, kde byla položena venkovní dlažba, nebo si ji můžete prohlédnout na stránkách keramikacz.cz. Položíme Vám i dlažbu na terasu. Pokud si vyberete zajímavý dekor na terasu, můžete tuto venkovní dlažbu použít i na obložení fasády či interiéru.

Provádíme i pokládku venkovní dlažby v provedení tzv. na terče. Cena této venkovní dlažby je vyšší, ale pokládka je možná volně do štěrku či písku. Je možné mít terče i v nivelační verzi, u které není zapotřebí mít podklad v rovině. Nespornou výhodou těchto venkovních dlažeb je možnost rozebrat část dlažby, např. pro výměnu poškozených dlaždic apod.

Terasová dlažba

Uvažujete o pokládce dlažby na terasu? Firma Keramika CZ s.r.o. nabízí velké množství druhů dlažby vhodných na pokládku na terasy. Díky velkému množství barev a vzorů není problém dlažbu na terase sladit s fasádou domu. Dlažba se stala vzhledem k těmto možnostem významným architektonickým prvkem.

S pokládkou dlažeb máme mnohaleté zkušenosti. Terasu Vám změříme a navrhneme úpravy nutné před pokládkou dlažby. Poté Vám ochotně poradíme s výběrem dlažby. Po provedení nezbytných příprav dlažbu položíme. Po celou dobu pokládky dlažby se můžete spolehnout na profesionalitu, spolehlivost, dochvilnost.

Na terasu je velmi oblíbená dlažba s protiskluzovou úpravou. Tu oceníte, hlavně pokud je terasa umístěna blízkosti bazénu. Nebo pokud je terasa na jiném místě, kde by hrozilo uklouznutí. Tuto dlažbu je možné použít nejen na terasy, ale i na schodiště.
Dlažba se dnes vyrábí v mnoha provedeních. Rozměry dlažeb jsou dnes podobné, je tedy bez problémů možné kombinovat různé druhy dlažeb. Vytvoříte tím dlažbu, která bude ústředním designovým prvkem Vašeho exteriéru.