Venkovní a terasová dlažba Keramika CZ s.r.o.

Rádi byste měli svůj rodinný dům jako ze škatulky? K upravenému vzhledu domu neodmyslitelně patří i jeho okolí. Vyšlechtěná zahrádka, květiny, osázené dřeviny a samozřejmě i venkovní dlažba, která Váš exteriér krásně sjednotí. Navíc venkovní dlažba umožní volný příjezd až k domu při vykládání nákupu a v neposlední řadě usnadní úklid.

U venkovních dlažeb ať už na terasu nebo do zahrady je nutné materiál dlažby vybírat velmi pečlivě. Dlažba by měla být mrazuvzdorná, odolná a také protiskluzová. Dále by si měl člověk pořádně rozmyslet, kam chce venkovní dlažbu použít. Ve výběru pevnosti dlažby hrají roli i případy, kdy má dlažba sloužit k pojezdu vozidel.

Při výběru dlažby na terasu není dobré hledět pouze na peníze, ale také na to, jak bude náročná na úklid a aby vyhovovala Vašim požadavkům a představám. Novinkou je v posledních letech metoda tzv. na terče. Jsou to dvou centimetrové dlažby, které se pokládají přímo do písku, hlíny nebo štěrku. Tento typ dlažby se také vyrábí v nivelační verzi, což znamená, že již není potřeba mít podkladní plochu úplně vyrovnanou. Terčová dlažba je poměrně dražší, ale v budoucnu je možné ji rozebrat a položit na jiném místě.