Problém vlhkých zdí vyřeší sanace

Bojujete s nadměrnou vlhkostí obvodových zdí? Kromě nadměrné vlhkosti vzduchu v místnostech jsou vlhké stěny častou příčinou vzniku plísní, ale také odvodu tepla z interiéru ven. S tím jsou spojeny zvýšené náklady za energie. Jak se lze s vlhkostí zdí vypořádat?

Řešením problému s vlhkým zdivem je sanace. Jedná se o systém hydroizolačních, vysušovacích a stavebních opatření. Cílem těchto opatření je dosažení trvalého snížení vlhkosti ve zdivu (požadované vlhkosti interiéru) a tím dosažení požadovaných tepelně – izolačních vlastností stavebních konstrukcí.

Jaké jsou postupy?

Sanaci je možné provést mechanicky – vložením hydroizolace, chemicky – tlakovým napouštěním zdiva chemickými prostředky, elektroosmoticky, vzduchoizolačně nebo různými vnějšími nátěry či nástřiky. Dalšími způsoby jsou odvodnění okolí konkrétní budovy pomocí drenáží a terénních úprav, použití vysoušečů vzduchu a samozřejmě větrání místností.

Vhodně navrženou kombinací všech těchto metod lze vytvořit komplexní sanační systém. Pokud je navržen a realizován odbornou firmou, zajistí dlouhodobé vyřešení problému s vlhkostí zdí.

Sanací vlhkého zdiva se zabývá HW-PANTY, spol. s. r. o., která sídlí ve Veverských Knínicích (Brno – venkov). Má za sebou však realizaci zakázek v různých místech ČR. Zaměřuje se nejenom na rodinné domy, ale i na veřejné budovy (nádražní budovy, fabriky, zámky, kostely, velvyslanectví). Díky rozmanitosti realizovaných projektů a dlouholetým zkušenostem má HW-PANTY ročně až 500 zaizolovaných objektů.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte navštívit jejich webové stránky. Naleznete zde všechny metody, které HW-PANTY používá k realizaci odstranění vlhkého zdiva (řetězová pila, diamantové lano, injektáž zdiva, apod.), ale také ceník služeb a formulář k objednávce.