Pokládka cementové podlahy

Lité cementové podlahy jsou výborným řešením v místech, kde nelze použít anhydritové podlahy. Tomu bývá například v průmyslových prostorech trvale zatížených vlhkostí, kolem krytých bazénů nebo veřejných sprch. Nejen tato místa však vyřešíte snadno a jednoduše – cementovou podlahou.

Co je cementová podlaha

Jde o konstrukční řešení, které je umístěno pod viditelnou nášlapnou vrstvou, tedy podlahovou krytinou. Jedná se o moderní stavební materiál, který se hojně využívá v současné výstavbě. Její výhodou oproti klasickým zvlhlým cementovým potěrem je snadnější, přesnější a výrazně rychlejší způsob, jak provést cementovou podlahu. Podlaha je nejen pevnější a kvalitnější, ale díky ušetřenému času i výrazně levnější.

Pokládka cementové podlahy

Samotná pokládka cementové podlahy je velmi rychlá a efektivní. Litý cementový potěr se na místo dopraví speciálním aplikačním návěsem. Hustota materiálu je pak závislá na míru rozlití, můžeme se pohybovat v rozmezí 22–25 cm a je určena Hägermannovým trychtýřem.

Pokládka cementové podlahy není nikterak výrazně omezena okolní teplotou, jelikož rozmezí je velmi široké - 5°C–30°C. Ihned po aplikaci lití dochází ke konzervaci uzavíracím postřikem. Zároveň je třeba zamezit průvanu slunečního záření na dobu minimálně 3 dnů, aby nedošlo k poškození pokládky cementové podlahy.

Lze ji také provádět jako potěr separační i izolační vrstvy, případně jako topný potěr. Provedení pokládky cementové podlahy jako spojovacího potěru, je možné za předpokladu rovného, pevného a soudržného podkladu. Celková skladba konstrukce lité cementové podlahy by měla být řešena projektem s přihlédnutím ke konkrétním podmínkám, stavebnímu řešení a účelu stavby.

Doprava směsi na místo určení

Pokládka lité cementové podlahy je zajišťována pomocí speciálního míchacího a dopravního návěsu TransMix určeného speciálně pro výrobu litých podlah přímo na stavbě zákazníka, a to bez potřeby silné elektropřípojky.

Dilatace a spáry v cementovém potěru

Nevýhodou při pokládce cementové podlahy je nezbytnost provedení dilatačních spár, které je následně nutné převzít také při pokládce finálních podlahových krytin. Proto je potřeba umístění dilatačních spár vhodně a uvážlivě zvolit.

Pravidla při pokládání cementové podlahy

Jako každá stavební činnost, má i pokládka cementové podlahy svá specifika. Mezi hlavní podmínky patří maximální délka strany cementového potěru je 6 metrů, při maximální rozloze 35 metrů čtverečních. U maximálního poměru stran jde o poměr 3:1. Je potřeba řešit zmíněné dilatace a konstrukční spáry v podkladu.

Chtějte Tokarex

Pokud vás litá cementová podlaha zaujala, neváhejte se nám ozvat. Jsme společnost Tokarex, která zajišťuje lité anhydritové a cementové podlahy v rodinných domech i průmyslových prostorech. Pro více informací klikněte na www.tokarex.cz. Budeme se těšit na vaši návštěvu.