Okapy složíte jako stavebnici

V dnešní době už okapy dokážete složit i sami. Nemusíte se už dohadovat s řemeslníky o ceně, čekat na termín a kontrolovat zda odvádí dobrou práci. Na okapi, svody už nemusíte vlastnit letovačku, ani svářečku. Práce s okapy už je snadná, instalujete snadno jako stavebnici. Potřebujete jen nůžky na plech, pilku na železo a gumovou paličku. Do montáže okapů se navíc můžete pustiti kdykoliv, bez ohledu na roční období.

Ocelové žlábky je možné spojovat například pomocí patentované žlábkové spojky s tzv. betonovým uzávěrem a těsnění s ethylen-propylenové pryže, která se používá díky své odolnosti vůči opotřebení a slunečnímu záření, stálosti a odolnosti proti vysokým teplotám i mrazům. Díky tomu je spoj trvale těsný. Spoj už tak není rizikovým místem celého okapového systému.

Instalace okapového systému je tak opravdu snadná, důležité je jen vyhýbat se chybám. Je dobré se držet staré obligátního pořekadla „třikrát měř, jednou řež“. Důležité je dbát i na správné zasunutí okapů do sebe, což velmi ovlivňuje funkčnost celého sytému. Zapomenout se nesmí ani na spád okapového systému, který musí mít minimálně spád pět milimetrů na běžný metr.

Práce s okapovými systémy se ale i tak nemusíte bát. V nejhorším případě je můžete pod střechou nejen instalovat, ale i rozebrat. Což ocení zejména majitelé nemovitostí na horách, kde se doporučuje okapy na zimu sundávat, aby nehrozilo strhnutí a zničení pod nánosy sněhu.

Zdroj: http://www.novinky.cz/bydleni/jak-na-to/376788-okapy-slozite-jako-stavebnici.html.