Monolitické stavby

Betonové konstrukce se v dnešní době čím dál častěji používají i pro stavby rodinných domů. Jejich předností je stálá pevnost betonu, snadná dostupnost a možnost jakkoliv si upravit výsledný tvar. Je ho také dobré dobarvit podle vkusu a představy zákazníka. Pokud tedy zvažujete užití betonu, obraťte se na profesionální firmu, která Vám vyrobí betonovou konstrukci na míru.

Ať už potřebujete opěrné stěnypodhledové stěny, zahradní zídku, je možné zhotovit svislou konstrukci na přání. Základem prací je bednění, což je dočasná konstrukce, která vytvoří formu pro uložení a zhutnění betonu. Forma je složená z bednicího pláště, výztuh a je podepřena opěrným systémem. Provedení bednění záleží na projektantovi stavby. Důležité je především, aby forma udržela tlak čerstvého betonu a byla dostatečně těsná. Bednění vytváří formu pro betonové a železobetonové konstrukce, a také pro zhutnění hlíny pro hliněné stavby. Bednění je nutné postavit tak, aby bylo bezpečné pro pracovníky, kteří s ním pracují.

Monolitické stavby jsou jistotou dlouhé životnosti každé budovy. Díky betonu vznikne základ budovy a do něj se přidají instalační jádra, schodiště a další komponenty, které navrhne projektant. Je nutné dbát na specifické požadavky práce s čerstvým betonem. Díky tomu je také možné zvolit i atypické tvary. Základem prací je betonářská výztuž, ke které je nutné použít ocel. Železobetonové skelety mají pevnost díky betonářské výztuži. Výztuž do betonu má kruhový průřez a tvarované výstupky, díky kterým je zajištěna soudržnost oceli s betonem.