Inteligentní dům šetří a zpříjemňuje život

Inteligentní řídicí systémy nabízejí nemalí počet možností. Samozřejmostí je už automatická regulace teplot v jednotlivých místnostech samozřejmě nejen s ohledem na vaše potřeby, denní nebo noční dobu, roční období, ale i na aktuální počasí – chytrý dům si to dokáže ohlídat. Přizpůsobit se dokáže i osvětlení. Inteligentní dům zajistí snížení intenzity světla při sledování filmu, naopak trochu přisvítí na rodinnou večeři.

Inteligentní řídicí systémy zajistí, že už nebudete potřebovat spoustu ovladačů. Ovladače od televize, vide, hi-fi věže, rádia sloučí do jednoho univerzálního ovladače. To ale není vše. Inteligentní systémy dokážou ohlídat i Vaše děti nebo starší rodiče. Rovněž Vás bude informovat o výdajích za energie a vodu a také je šetřit… Zkrátka vše, co funguje na elektrický proud, může řídící jednotka ovládat, a tak vám v mnoha směrech zpříjemnit život. Už se nebudete muset start o zalévání zahrady, o čistotu vody v bazénu stejně jako to, zda jste nenechali zapnutou žehličku nebo jestli někde zbytečně nesvítíte.

Říkáte si, že to musí být složité? Není, instalaci za Vás provede odborná firma a všechno ovládání je realizované pomocí dotykových obrazovek integrovaných do zdí domu, nebo pomocí obyčejného mobilu, chytrého telefonu či tabletu.

V budoucnu bude ovládání ještě jednodušší. Vše se bude ovládat pomocí hlasu. Třeba přijdete na chodbu a řeknete jen Světlo, nebo v obýváku, který se vám zdá přetopený, poručíte: Snížit teplotu na 24 °C. A protože stávající inteligentní systémy jsou úderně řečeno kompatibilní s tepem doby, vymění se v něm třeba jeden komponent a budou fungovat dál tak, jak jste byli zvyklí.

Zdroj: http://abecedazahrady.dama.cz/clanek/inteligentni-dum-setri-a-zprijemnuje-zivot.