Brusky a jejich využití

Současná nabídka nářadí pro broušení je poměrně široká. V nabídce jsou nejen hobby, ale i profesionální modely, můžete si koupit nářadí napájené ze sítě nebo z akumulátoru a vybírat si můžete i z široké nabídky příslušenství. Brusky jsou určeny pro broušení různých druhů materiálů.

Před vlastním výběrem tohoto nářadí, je velice důležité si uvědomit k jaké práci ho budete převážně využívat.

V krátkosti se Vám pokusíme představit typy brusek a příklady použití.

1.     Excentrické brusky

již podle názvu je patrné, že tyto brusky pro svou práci využívají excentrických kmitů. Excentrická bruska má pracovní základnu kruhového tvaru. Právě pro její kruhovou brusnou desku je mimořádně vhodná pro broušení klenutých ploch brusným papírem.

 

  1. Vibrační brusky

vibrační bruska má pracovní základnu obdélníkového tvaru. Pro svou práci využívá vibrujících pohybů. Používá se převážně pro broušení menších rovinných ploch brusným papírem.

  1. Pásové brusky

pásová bruska využívá pro svou práci nekonečného brusného pásu, který se neustále otáčí do kola. U kvalitnějších brusek, je tento pás automaticky vyrovnáván. Díky automatickému vyrovnávání se pás udržuje při broušení ve správné poloze. Pásová bruska najde své využití všude tam, kde je potřeba velký úběr materiálu na velkých plochách.

 

 

  1. Víceúčelové brusky

víceúčelová bruska je specialista na špatně přístupná místa, jako je broušení rohů, hran nebo úhlů. Pro svou práci využívá vibrující pracovní plochy, trojúhelníkového tvaru, která je opatřena brusným papírem.

 

 

Pro všechny typy brusek, si můžete vybrat z široké nabídky příslušenství. Zejména jsou to brusné papíry a plátna různých zrnitostí, které jsou dále děleny podle způsobu uchycení na brusné plochy brusek.

Při rozhodování ve výběru brusky, doporučujeme, aby Vámi vybrané nářadí bylo vybaveno plynulou regulací kmitů, nebo vibrací. Také doporučujeme, aby byla bruska vybavena integrovaným odsáváním prachu přímo do filtračního boxu, který bývá umístěn v její zadní části. Při Vaši práci, tyto doplňky velice oceníte a to se následně promítne do kvality odvedené práce.