Výběr správného bednění – první krok k úspěšné realizaci stavby

Chystáte se na realizaci tvarově a staticky náročné monolitické stavby či jakékoliv konstrukce? Ať už se jedná o opěry, pilíře, mostovky nebo jádra výškových budov, zcela určitě se neobejdete bez bednění, které, pokud je správně navrženo, dává konstrukci konečnou formu. Na trhu existují společnosti, které se zabývají výrobou a nabízejí pronájem různých typů bednění.

Při návrhu, dimenzování a samotné výrobě bednění je třeba dbát na to, aby bylo připraveno na všechna zatížení, která mohou při stavbě nastat. I když největší (ale ne jediný) vliv na zatížení má tlak od čerstvého betonu, je vždy nutné zohlednit i povětrnostní podmínky a další okolnosti v závislosti na každém konkrétním případu. Zatížení totiž v důsledku ovlivní výběr vhodného typu bednění, počet míst, kde bude bednění kotveno, ale také rychlost betonáže a tím i ekonomickou stránku věci.

Jaké jsou možnosti?

Druhy bednění, které různé společnosti na trhu nabízejí, se v zásadě dělí na dvě hlavní skupiny. První je nosníkové bednění, které je univerzální, a vhodným návrhem je možné jej přizpůsobit takřka jakémukoliv tvaru a zatížení. Druhým typem je bednění rámové, které sice není univerzální, nicméně jej lze na stavbě použít okamžitě a v některých případech tak ušetřit čas a finanční prostředky.

Na výrobu i pronájem typického i atypického bednění se specializuje společnost NESTSERVICE s. r. o., která sídlí v Brně. Co se různých typů bednění týká, nabízí pronájem bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí, ale také bednění atypických tvarů. Firma NESTSERVICE má za sebou například realizace bednění pro dálniční tunely, mosty, přelivné hrany kašnových přepadů, stoky a mnoho dalších. Pokud i vy potřebujete vyrobit a pronajmout bednění, neváhejte navštívit webové stránky společnosti a zaslat nezávaznou poptávku. Díky dlouholetým zkušenostem si můžete být jisti, že firma NESTSERVICE bude schopna vyhovět požadavkům bednění i pro ty nejnáročnější stavby.