Jak si poradit s příliš vysokými stropy?

Máte problém se svými stropy v domě nebo kanceláři, které jsou příliš vysoké, nevzhledné a neposkytují žádnou ochranu proti požáru? Pokud ano, pak je třeba začít to řešit. Máte dvě možnosti, jak postupovat, abyste vyřešili výše zmíněnou problematiku. U obou z těchto možností se jedná o suchou výstavbu, což znamená, že za použití desek je opláštěný strop, který chcete například snížit. Je to vlastně metoda, která se snaží využívat, co nejméně mokrých prvků, proto aby celá realizace byla jednoduchá a velmi rychlá.

Jednou ze dvou možností, které se vám naskýtají, jsou sádrokartony, které nejspíše všichni dobře známe, protože bývají skoro v každé domácnosti. Jsou stále oblíbeným řešením, neboť jsou lehké, cenově dostupné, mají pěkný vzhled a jejich montáž je poměrně velmi rychlá. Velkou nevýhodou ovšem je velká prašnost. Ovšem stále má více výhod, jako jsou například dobrá izolace, či dlouhá životnost.

Pokud ale chcete vyzkoušet něco jiného, můžeme přistoupit k druhé alternativě, kterou jsou minerální podhledy. Pokud si myslíte, že jste o nich nikdy neslyšeli, jste nejspíše na omylu. Jsou velmi využívány, a to zejména ve skladech, velkých halách, školách, či nemocnicích, takže jste se s nimi jistojistě již setkali. Slouží stejným účelům jako sádrokartonové desky, můžete tedy pomocí nich snížit nebo zakrýt starý nevzhledný strop. Vybírat si také můžete z nejrůznějších barev, tudíž dodají vašemu interiéru šmrnc. Výhodou oproti sádrokartonu je ještě rychlejší montáž a demontáž jejich kazet. Ve větších městech jako například v Brně lehce seženete nejen sádrokarton, ale také minerální podhledy, neboť mnoho firem se na ně již specializuje.