Termostatické baterie

Termostatické baterie jsou čím dál více součástí domácností. Jsou nainstalované sice v jen desetině českých domácností, v zahraničí jsou ale rozšířené mnohem více a u nás tak jejich obliba stoupá.
Termostatická baterie směšuje studenou a teplou vodu stejně jako klasická baterie, ale vodu pak míchá mnohem rychleji než klasická baterie a nastavenou teplotu potom udržuje. Dodávaná teplota vody je tak stále konstantní a nedochází k výkyvům ani při spuštění jiného odběrného místa v domácnosti, nehrozí tak studená sprchá. Technologie tepelné izolace horké vody zajišťuje, že teplota vnějšího povrchu baterie nikdy nepřekročí teplotu tekoucí vody, nehrozí tak spálení při dotyku s povrchem, jak je tomu u klasické baterie.
Termostatická baterie navíc i šetří. Směšování je mnohem rychlejší a většina baterií je vybavena i tlačítkem pro úsporu vody. Lze tak ušetřit pře 50 procent vody.
Cena termostatické baterie je samozřejmě vyšší, ale výhod má spoustu. Investice je to sice významná, ale určitě se brzo vrátí v úsporách.
Připojení termostatické baterie není nijak složitá instalace, je v podstatě stejná jako u obyčejné baterie. Důležité je pouze přesně dodržet dle normy, že přívod teplé vody je z levé strany, což je důležité pro termostat. Poruchovost termostatů od renomovaných značek je velmi nízká.

Zdroj: denik.cz