Rekonstrukce střechy

Nefunkční a poškozená střecha může být pro bydlení velmi nepříjemná. Profukuje jí, často i zatéká a také uniká teplo, což nemálo zasahuje do rodinného rozpočtu. Přitom rekonstrukce střechy není tak obtížná, jak se může zdát. S pravými pálenými taškami, pak ušetříte čas i peníze.

Rekonstrukce střešní krytiny nejen vyřeší všechny tyto nedostatky, ale zároveň zvýší cenu Vaší nemovitosti. Zvažujete-li přeměnu půdního prostoru nebo zateplení objektu pomocí sádrokartonu či skelné vaty, pak byste neměli váhat. Jakékoliv úpravy na domě, které mají za cíl snižovat náklady na energie, budou bez kvalitní střechy zbytečné.

Pokrok je znát i v oblasti střešních krytin. Ty už dnes nejsou stejné, jako najdeme například na chalupách, od svých předchůdců s v mnoha ohledech liší. Na trhu najdeme především dvouplášťové střešní systémy opatřený hydroizolační fólií a větrací mezerou, což zaručuje dokonalou izolaci proti úniku tepla.

V materiálu střešních krytin v České republice, je na špici stále pálená taška, ta vyniká v otázce životnosti, kvality a vzhledu ji dosud žádný jiný materiál nepřekonal. Dnes je ale možné vybrat si kvůli designu i jinou barvu stření tašky, než je klasická červená barva. V pestré barevné škále si každý může vybrat typ, který může odvážný a nadčasový nebo klasiku. Díky své variabilitě se zkrátka přizpůsobí všem Vašim představám.

Zdroj:http://www.obydleni.cz/clanek/kategorie-stavba/jak-na-rekonstrukci-strechy-/