Proč jsou vláknocementové desky ideální variantou pro každou stavbu?

Nedílnou součástí každého objektu je fasáda, která má největší podíl nejen na tom, jak daná budova vypadá, ale také jaké jsou její vlastnosti. Fasáda totiž neplní pouze estetickou funkci, ale zejména chrání stavbu před mnoha vlivy, kterým je, nebo může být vystavena.

Zaměříme se především na vláknocementové desky, které jsou v poslední době velmi často využívanou možností, a to zejména pro své skvělé vlastnosti, o nichž se dočtete v následujících řádcích.

Vláknocementové fasádní desky pro každou stavbu

Tento druh fasádních desek je vyroben ze směsi cementu, perlitu, buničiny a dalších organických vláken, díky čemuž se vyznačuje svými skvělými vlastnostmi, mezi něž řadíme především odolnost vůči povětrnostním podmínkám, hygienickou nezávadnost, skvělé izolační vlastnosti, a zároveň jsou tyto desky voděodolné a ohnivzdorné.

Většinou jsou tyto desky vyráběny ve světle šedém odstínu, neboť jsou určeny k dalšímu barvení. Tím se dostáváme k další velké přednosti, kterou je velmi dobrá přilnavost barev a stálobarevnost.

Díky schopnosti přizpůsobit se požadavkům jakékoliv stavby, a to i těm nejnáročnějším, jsou vláknocementové desky ideální volbou pro různé druhy objektů. Ve stavebnictví je lze využít pro širokou škálu různých druhů staveb, od soukromých domů až po průmyslové či zemědělské budovy.

V elektroprůmyslu mohou být dokonce použity i jako kabelové lávky, či izolační podložky, neboť dokáží zabránit šíření ohně, díky čemuž tedy zabraňují i dalšímu možnému poškození.