Frézování a vložkování komínů

Problémy s komínem vám mohou pěkně znepříjemnit život. Nemáme nyní tedy na mysli pouhé jeho ucpání nebo nadměrné znečištění, ale zejména špatný odtah i v čistém stavu. V takovém případě je nutné uvažovat o jeho prohlídce a následné opravě zjištěných závad. V tomto směru se rozhodně obraťte na odborníky, kteří si vědí s komíny všech typů rady a navrhnou Vám nejlepší řešení, díky kterému se zbavíte větších starostí o komín na dlouhé roky.

Máte nemovitost v Brně nebo přilehlém okolí? Rádi byste oslovili spolehlivou firmu, která by se vám postarala o komín a zajistila jeho dlouholeté bezproblémové fungování? Potom bychom vám doporučili obrátit se na firmu, jejíž nabídku služeb najdete na internetové stránce kominy-plachy.cz.

Výstavba nových komínů

Rozhodli jste se pořídit si do svého domova například krb, ale k němu je nutné přistavět nový komín? V takovém případě výše zmíněnou firmu rozhodně oslovte. Nevěnují se totiž pouze rekonstrukcím či novému vložkování komínů, ale také jejich kompletní realizaci ve zděné i nerezové podobě.

Frézování komínů

Zejména starší komíny již z hlediska bezpečnosti mnohdy nevyhovují současným požadavkům. I to je jeden z důvodů, proč si objednat frézování komínů. Během něj dojde k potřebné úpravě jeho vnitřní části a následně lze provést vyvložkování komínu z materiálu, který je pro daný účel schválený normami.

Prodloužení komína

Někdy má na špatný odtah komína vliv také jeho současná výška. Je možné, že se například vlivem výstavby v sousedství či z jiných důvodů změnily větrné podmínky a komín přestává správně fungovat. Nejlepším řešením bývá jeho prodloužení. To spočívá v rekonstrukci stávajícího komína a zvýšení buďto klasickým zděním nebo nějakou k tomuto účelu určenou nerezovou komínovou trubkou.