Jak na výběr posuvných dveří?

Nechcete klasické dveře a líbí se Vám posuvné dveře, ale nevíte jak ty správné posuvné dveře vybrat? Na trhu je velká spousta posuvných dveří a většina obchodníků Vám jistě poradí, jak vybrat ty pravé pro Váš interiér.

Pro začátek je dobré si rozmyslet, jaký přesně způsob otevírání dveří si představujete. Existují dveře posuvné na stěně nebo dnes velmi oblíbené dveře posuvné ve stěně. Pomocí posuvných dveří ušetříte oproti klasickým křídlových dveří spoustu prostoru, protože nemusíte počítat s prostorem pro otevírání. Měli byste, ale vědět že posuvné dveře vyžadují stavební úpravy.

V podobě posuvných dveří, ale získáte bezbariérový vstup, protože nepotřebuji oproti klasickým křídlovým dveřím práh a snadné otevírání, posuvné dveře otevře snadno nejen Vaše malé dítě, ale i prarodiče.

Posuvné dveře je možné elegantně sladit s interiérem, tak že působí jako velmi moderní designový prvek. Nevýhodou pro někoho může být fakt, že posuvné dveře nelze použít do všech typů místností – pokud zvolíme posuvné dveře na stěnu, musíme počítat s místem při zdi, kde se dveře zasouvají. Tento problém však lze elegantně vyřešit kusem nábytku, který lze umístit před dveře s drobným prostorem tak, ať dveřím nezavazí.

Zdroj: http://www.portal-bydleni.cz/jak-na-vyber-posuvnych-dveri/.