Jak na rekonstrukci koupelny?

Nejdůležitější je si před rekonstrukcí uvědomit, co vše od koupelny požadujete a očekáváte. Vliv hraje i počet lidí, které koupelnu budou využívat a jestli jí budete využívat jen vy nebo i Vaši domácí miláčci.

Vana nebo sprcha?

Zvolit vanu či sprchu, klade si na mysl spousta lidí. Důležité dbát na to, co sami preferujete. Někdo preferuje menší spotřebu vody ve sprše a rychlé použití. Někdo se naopak nemůže vzdát relaxačního pohodlí vany a pravidelného odpočinku, který poskytuje.

Rozhodnete-li se pro vanu, musíte rozhodnout pro správnou velikost, materiál a funkci. Samostatně stojící vana zabere o něco více prostoru než zabudovaná a že lze volit mezi tradičními tvary, ať už klasickou obdélníkovou či oválnou, nebo rohovou či šestihrannou.

WC samostatně nebo v koupelně?

Otázku toho, zda toaletu umístit přímo do místnosti koupelny nebo samostatně, řeší snad každý, kdo staví nově nebo koupelnu rekonstruuje. Rozhodnete-li se pro WC v koupelně, je dobré jej diskrétně oddělit. Měli byste ale vědět že dle platné normy, která určuje, že WC a prostor koupelny lze sloučit pouze do bytů 2+1 a menšího.

Zdroj:http://www.dumabyt.cz/rubriky/interier/koupelny/jak-na-rekonstrukci-koupelny_24593.html